„Akcja jodowa”

Informujemy iż w razie ewentualnego skażenia radiacyjnego bardzo ważne jest bezzwłoczne podanie tabletek zawierających wysoką dawkę jodu. Odpowiednio wczesne przyjęcie preparatu gwarantuje wypełnienie tarczycy stabilnym jodem, zapobiegając nagromadzeniu się w niej jodu radioaktywnego. Jeśli do skażenia radiacyjnego dojdzie w godzinach przebywania dziecka w szkole, po wyrażeniu przez Państwa zgody, lek zostanie podany dziecku zgodnie ze ścisłym sposobem dawkowania. Druki zgody można pobrać w szkole lub wydrukować (linki poniżej).

WAŻNE!

1) Rozmowa rodziców z dzieckiem o ewentualnej konieczności zażycia leku w szkole w razie wystąpienia skażenia radiacyjnego.

2) Zapoznanie się z lokalizacją właściwego punktu wydawania tabletek jodu dla mieszkańców. W razie konieczności będzie można w nim odebrać preparat dla siebie i pozostałych członków rodziny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.muszyna.pl/pl/965/6266/profilaktyka-jodowa-broszura-informacyjna.html,
www.krynica-zdroj.pl/pl/210/4219/profilaktyka-jodowa-informacje.html

3) Należy pamiętać, że w przypadku w którym do skażenia radiacyjnego doszłoby w nocy lub w czasie wolnym od zajęć w szkole, po odbiór tabletek dla dzieci i członków rodziny należy udać się do właściwego punktu wydawania preparatu.

Przed wyrażeniem zgody (linki poniżej):

poniżej 16 roku życia:

https://drive.google.com/file/d/184BZjy7Nq_gU32RGDHxJNAf07MpP70Dk/view?usp=share_link

16 plus: https://drive.google.com/file/d/1oRze561Juqbitl7k0viumtg_ZwagQ9z1/view?usp=share_link

prosimy o uważne przeczytanie załączonej charakterystyki produktu leczniczego (link poniżej)

https://drive.google.com/file/d/1CIbbcOQh7xwXif-iZo3JMasJY_G-cwHY/view?usp=share_link

oraz broszury informacyjnej(link poniżej)!!!!!

https://drive.google.com/file/d/1U_Kt4AIVkVujY4XS3p6iTK6zrFRLYAWN/view?usp=share_link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *